MOWA TRAWA, CZYLI ZIELONO PO TWOJEJ STRONIE

MOWA TRAWA, CZYLI ZIELONO PO TWOJEJ STRONIE

Mowa trawa,czyli zielono po Twojej stronie

Żyjemy w społeczeństwie zorientowanym na cele: osobiste, grupowe, zbiorowe, organizacji, globalne.

Hierarchia tych celów oraz sposoby i konsekwencja w ich osiąganiu zależą w dużej mierze od motywacji jednostek i grup. Co nas motywuje w świecie, w którym tempo realizacji celów jest coraz większe? Co nas napędza do działania? Co nas blokuje? Czy jesteśmy sami dla siebie “najlepszym sprzymierzeńcem”, czy “najgorszym wrogiem”?

Motywacja jest bardzo złożonym zjawiskiem o wieloaspektowym podłożu: psychologicznym, społecznym, kulturowym, emocjonalnym.

Podczas spotkania ze słuchaczami – a każde spotkanie z drugim człowiekiem traktuję jako cenne ludzkie doświadczenie – podejmuję wyzwanie analizy motywacji jako zarządzania procesem. Na przykładzie własnej drogi pokazuję jak ważnym i immanentnym elementem życia każdej jednostki jest motywacja, jak ogromne znaczenie ma w relacjach międzyludzkich, a szczególnie w zarządzaniu ludźmi w otoczeniu biznesowym. Zwracam uwagę na analizę osobowości w sytuacjach negocjacyjnych, wyobraźnię jako podstawę budowania wartości w zespole przez lidera oraz nieformalne budowanie autorytetu w grupie.

Jak mówić, aby nas słuchali? Jak wyznaczać cele, aby uniknąć frustracji? Jak czuć się wolnym w pozornie zniewalających schematach myślowych? Na te oraz inne pytania będę szukał odpowiedzi wraz z grupą, zachęcając do aktywnego uczestnictwa i dzielenia się własnymi przemyśleniami oraz osobistymi doświadczeniami. To właśnie w energii grupy upatruję powodzenia każdego spotkania poświęconego mówieniu o motywacji.

Moim zadaniem jest zmotywowanie każdego z uczestników spotkania do zastanowienia się w jakim punkcie życia – osobistego i zawodowego – się znajdują i jakie cele realizują, a jakie pomijają, a także wskazanie prostych narzędzi do codziennej pracy nad automotywacją.

Mnie motywuje chęć podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz świadomość nadziei, że po spotkaniu moi słuchacze przybliżą się do swoich osobistych sukcesów, zmotywowani świeżym spojrzeniem na kwestię motywacji.

 

 

 

 

piasek

 

 

 

 

Prowadzi:

Piotr Piasecki

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (kierunek: Marketing i Zarządzanie). Założyciel i współwłaściciel agencji BKEV. Propagator zarządzania projektowego oraz form crossmarketingowych. Twierdzi, że podstawą wszystkiego jest dobra idea. W swoich działaniach stawia na kreatywność. Jako jeden z pierwszych na polskim rynku negocjował kontrakty ambasadorskie znanych osób dla czołowych polskich i zagranicznych marek. Przykłada dużą wagę do efektywnej budowy kontekstu lifestylowego dla marek w ramach strategicznych rozwiązań marketingowych. Podstawowym kryterium wartości projektu jest jego zdaniem wiarygodność. Współtwórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych akcji społecznych w Polsce – „Wielcy Małym”. Łączy ludzi z ludźmi oraz ludzi z markami. Współpracuje m.in. z Agnieszką Jastrzębską, Jolantą Fraszyńską, Edytą Jungowską, Martą Żmudą Trzebiatowską, Beatą Sadowską, Julią Pietruchą, Olgą Frycz, Rafałem Królikowskim, Piotrem Adamczykiem, Piotrem Machalicą i wieloma innymi. Patologiczny indywidualista. Jak kot lubi chadzać własnymi ścieżkami.